Bydlení,  Byty,  Dětské pokoje,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Obývací pokoje,  Tipy & praktické informace

Staré věci dokážou z lidí vysávat energii a brzdí přísun nové energie čchi

 

Není to jen obyčejný nepořádek, co nás dokáže vycucávat z energie a naplňovat neklidem. Podle čínského učení feng shui je to něco víc. Pokud shromažďujete kolem sebe staré a nepotřebné věci, nebudete se cítit doma dobře. Nevěříte? Jedná se o uspořádání věcí, které v nás vyvolávají zmatek, negace a vnitřní chaos. Nejedná se o běžný úklid, který děláme pravidelně, ale je to úklid věcí a zbytečností, které jsou uschované mimo naše oči a staré více jak tři roky.

Člověk nesmí žít v nepořádku, měl by mít kolem sebe čistou energii. Skladování zbytečností zatěžuje a narušuje naši energii a táhne nás pořád do minulosti. Ta správná energie, která má k nám proudit je čchi, díky ní se nám v životě daří, prožíváme nové změny a čelíme různým událostem, které mají na náš život pozitivní vliv. Staré věci a hromadění zbytečností přísun dobré energie blokuje, pak stojíme doslova na místě a necítíme se uvnitř sebe dobře.

Pamatujte, vše se odvíjí od myšlenek, staré věci jsou vazbou ke starým vzpomínkám a emocím, vracejí nás zpět. Pokud jsou takové dekorace, oblečení nebo kousky nábytku ve tmě, schované, neprojevujete o ně žádný zájem a už k nim nemáte blízký emoční vztah, proč je máme v bytě nebo domě uschovávat a přesouvat z místa na místo? Většina takových věcí končí na půdě, ve sklepě, v komorách, padá na ně prach. Je čas to změnit.

(první i druhý obrázek zdroj: dropbox.com)

Udělejte si pořádek kolem sebe, ve skříních, v krabicích, úložných boxech, na místech, kde se věci pouze odkládají. Staré kousky nábytku nemusíte vyhazovat, můžete je zrenovovat, dát jim nový kabátek, vytvořit z nich novou věc, která bude mít své místo a naplní vás novými pocity. Pokud se starých věcí chcete zbavit a renovace vás neláká, můžete je někomu podarovat nebo dát do bazaru.

Mnoho lidí při stěhování nemyslí na to, že tahat sebou staré zbytečnosti je pouze přítěž. Také ponechávat v novém domově věci po starých majitelích může být původem nepokoje nebo hádek. Doporučuje se neshromažďovat věci od lidí, o kterých nic nevíte. Takže směle do toho. Pokud se necítíte doma ve své kůži, stačí udělat pořádek ve věcech, které už ke svému životu nepotřebujete.

 

 

 

(zdroj obrázku: doodlegeek.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.