Bydlení,  Tipy & praktické informace,  Vaření

Pečení – jak jej zvládnout dobře s drobnými tipy! 1

Také využíváte troubu opravdu velmi pečlivě a často? Pečení, ať už slaných nebo sladkých pokrmů, hlavních jídel, dezertů nebo svačin je vaší vášní a nestává se, aby váš stůl o víkendu zel prázdnotou? Pečení se může lehce vymknout z ruky a to, co považujete za zálibu, najednou bude něco, co děláte, protože musíte. Existuje spousta rad, drobností a tipů, které by vám mohly hodně pomoci a usnadnit celý proces pečení. Jednotlivé tipy a triky zase mohou pomoci v tom, aby upečené jídlo bylo čerstvé, lepší, šťavnaté a hlavně, aby pečení byla zábava.

Správná trouba je základ

Pečení bude díky ní jednodušší. Trouby, které nefungují správně, spodní část peče víc, než ta vrchní nebo naopak vyžadují pořádnou dávku trpělivosti, odvahy. Také musíte mít celý proces už „vychytaný“ kdy víte, že maso pečete hodinu, ale dezerty a těsta je nutno pořádně hlídat, jinak se spálí. Jaké tipy a triky by mohly pomoci v pečení? Aby bylo všechno na jedničku? Vyzkoušejte nějaké níže uvedené!

Bez mřížky to nejde

V troubě máte horní a dolní vyhřívanou část a je velmi důležité, kam umístíte mřížku do trouby. Bude-li to moc nahoře nebo moc dole, může to být problém, protože se jedna z částí nemusí dopéct a jiná bude zase spálená na uhel. Vidíte-li, že se něco pálí, ať už vrchní nebo spodní strana, pak plech posuňte. Nejlepším umístěním pro mřížku je prostředek, protože tak se vše propeče rovnoměrně – těsto, maso a podobné.

Pročtěte návod

Není od věci vědět, co trouba umí, jak funguje a kde vám může být užitečná. Mnohdy pomohou také recenze a z obyčejného pečení můžete jedním knoflíkem přejít na grilování a podobně. Říká se, že nejlepší jsou horkovzdušné trouby, ovšem sáhnete-li po elektrické nebo plynové, neuděláte chybu. Naučit se péct ve všech je jednoduché, chce to jen cvik.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *