Povlečení
Komerční články

Povlečení mako ─ satén aneb spaní jako v bavlnce

O důležitosti spánku v našem životě asi není potřeba vést dlouhé diskuze. Když se člověk nevyspí jako by se mu celý den nic nedařilo. Dokonalé místo ke spaní se skládá hned z několika prvků, od postele až po povlečení. A právě to může hrát velkou roli. Ani ta nejkvalitnější přikrývka totiž nebude stačit, jestliže ji zabalíte do nevhodného povlečení.

Povlečení
Povlečení

Co je to mako ─ satén?

Ačkoliv se to tak z názvu může zdát, mako ─ satén nemá s klasickým saténem nic společného. Jediné, co tyto dva materiály spojuje je způsob, jakým jsou jejich vlákna tkaná. Mako satén je velmi ušlechtilý materiál, který se vyrábí ze 100% egyptské dlouhovlákné bavlny. Je to velmi jemná, ale pevná tkanina, která vás oslní svým hladkým a lesklým povrchem. Slovo “satén” název obsahuje kvůli své atlasovo-saténové vazbě, ve které je látka tkaná.

Výhody mako saténu

Tento materiál má hned několik výhod, které stojí za to zmínit.

 • Je hladký,
 • měkký,
 • prodyšný,
 • má dlouhou životnost,
 • je šetrný k pokožce,
 • zajišťuje dobrou tepelnou izolaci,
 • nežmolkuje se.

Jak bavlněný satén vzniká?

Rozhodně je dobré podotknout, že povlečení z jakéhokoliv bavlněného saténu není levná záležitost. Aby materiál dosahoval svých hodnot a kvalit, musí projít několika kroky, které jsou náročné. Což se odráží na ceně povlečení. I přes to ale věříme, že se investice do povlečení z mako saténu vyplatí.

 1. Dlouhovlákná egyptská bavlna je tkaná v atlasové vazbě.

 2. Opalování slouží k tomu, aby se nitě netřepily a látka se při praní nežmolkovala.

 3. Na řadu přichází zušlechtění materiálu ─ mercerování a sanforizace. To zajistí, že bude mako satén dostatečně pevný, a navíc bude mít zafixovanou barvu.

 4. Aby bylo povlečení pěkně lesklé, musí také dojít na kalandrování.

Zlaté povlečení
Zlaté povlečení

Český výrobce povlečení

Uchvátila vás představa spánku pod bavlněným mako saténem? Chcete investovat do opravdu kvalitního povlečení? Máme pro vás tip. Společnosti Picaso Manufactury je český výrobce, který se zabývá výrobou ložního prádla, lůžkovin nebo matrací z paměťové pěny. Jejich produkty jsou výsledek poctivé ruční práce v kombinaci s inovativními technologiemi. Povlečení mako satén v jejich nabídce najdete hned v několika barevných variantách, všechny navíc vlastní certifikát Öko-tex, který značí jejich zdravotní nezávadnost.

Picaso manufactury
Picaso manufactury

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *