Proč jímat dešťovou vodu?

0
203
Dešťová voda
Dešťová voda

Bydlíte v domě s pozemkem? Pokud ano, je dobré popřemýšlet, zda nezačít jímat dešťovou vodu. Má to řadu výhod, které jistě oceníte. Pokud jste nad tím ještě nepřemýšleli, zde je výčet důvodů, proč začít.

Dešťová voda
Dešťová voda

Náklady nejsou vysoké

Nejprve se podívejme na cenovou stránku, která je s tím spojena. Je jasné, že tu budete řešit jako první. Pokud vás něco potěší, budou to určitě levné jímky, které lze za tímto účelem pořídit. Plně stačí základní provedení, za tu nejvýhodnější cenu. To ale není jediná věc, která s příznivou cenou souvisí. Tou druhou je fakt, že můžete využít i celkem zajímavých dotací, které mají lidi motivovat k tomu, aby vodu padající z nebe využívaly.

Budete mít vodu zdarma

I druhý důvod se lehce týká právě financí. Musíme jasně říci, že voda padající z nebe vás nic nestojí. A jakmile se dostane do jímky na dešťovou vodu, tak ji budete moci začít používat. A nebude vás stát ani korunu. Ročně tak můžete ušetřit i celkem zajímavé peníze.

Jímka na dešťovou vodu
Jímka na dešťovou vodu

Možnosti využití jsou různé

Jde o vodu, kterou označujeme jako užitkovou. Je tedy jasné, že takto zachytávaná voda nebude k pití. To ale neznamená, že se pro ni nenajde jiné, praktické využití. K čemu ji můžete používat?

  • Zalévání na vaší zahradě
  • Splachování toalety
  • Mytí rukou

Vodu budete moci použít i při zákazu zalévání

Jistě jste se za dobu svého bydlení setkali s tím, že se objevil zákaz spojený s tím, že se nesmí zalévat, aby nedocházelo k nadměrnému vyčerpání spodní vody. Tento zákaz se však nemusí týkat vás. Pokud máte v jímce zásoby dešťové vody, tak tu spodní vůbec nevyužíváte. To znamená, že i v horkých měsících můžete touto vodou bez problémů zalévat. To znamená, že investice do jímky se vám vyplatí i proto, že budete mít stále dokonalou úrodu. A to na rozdíl od vašich sousedů, kteří budou muset dodržovat zákaz a tak nebudou moci i několik týdnů zalévat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno