Interiér

Předsíň – opomíjená, leč důležitá část bydlení

Buďte k sobě upřímní – opravdu jste věnovali dostatek pozornosti předsíni? Jakási vstupní brána do bytu či domu patří k nejzanedbávanějším částem interiéru a zapomínáme, že většina návštěvníků dá na první dojem. Předsíň by měla být vaší vizitkou a my vám prozradíme několik praktických tipů na její vylepšení!

Předsíň má především praktickou funkci – odkládáme zde svršky a obuv. Z logiky věci vyplývá, že mezi základní vybavení patří botník, věšák, zrcadlo a několik dalších drobností. Ale to neznamená, že nemohou vypovídat o vašem vkusu. Do úprav se pusťte i kvůli sobě samým. Jste to přece vy, kdo několikrát denně předsíní vstupuje dovnitř a zároveň odchází ven.

shutterstock_152390867

Jakou podlahu?

Rozhoduje, zda vstupujete obutí, nebo bosí. Pokud po předsíni šlapete v botách, zvolte podlahovou krytinu, která se dobře udržuje. Případně rozdělte prostor na dvě části – v té blíže vstupních dveří bude např. dlažba nebo linoleum, ve druhé koberec nebo jiná krytina.

Jaký zvolit nábytek?

Předsíně nepřekypují prostorem, a proto k zařizování přistupujte střídmě a zároveň důmyslně. Ideálním řešením je skříň na míru. Sami víte nejlépe, co potřebujete v předsíni uskladnit a necháte-li si vyrobit nábytek na míru, získáte spoustu úložného prostoru. Tak jako tak volte subtilnější nábytek, aby místnost nepůsobila přeplněně. Bude se vám hodit i polička na klíče a v bytě s vyššími stropy několik skříněk umístěných pod stropem. Velikost botníku volte s ohledem na počet členů domácnosti. Sezónní obuv uskladněte jinde – třeba v komoře. A rázem bude v botníku mnohem více místa.

Jaké osvětlení?

Nedostatečné osvětlení budiž kamenem úrazu nejedné předsíně. Vy takovou chybu neuděláte a nezapomenete ani na více vypínačů rozmístěných logicky u vstupních dveří a dveří vedoucích do obytné části bydlení.

Jaké barvy a doplňky?

Barvy volte na základě velikosti předsíně. Řiďte se starými známými pravidly – v menších prostorách použijte barvy, které opticky zvětšují a nesnažte se kombinovat více než tři barevné odstíny.

S doplňky to nepřehánějte, ale nezapomeňte na zrcadlo, které místnost opticky zvětší. Pokuste se všechny prvky sladit tak, aby celek vypadal harmonicky.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.