Interiér

Screenové rolety: Moderní způsob zastínění

Omrzely vás záclony a žaluzie? Pokud se poohlížíte po funkčním a moderním řešení, mohly by se vám líbit screenové rolety. Hit posledních let se zabydluje ve stále větším počtu domácností a není jediný důvod, proč byste se jim měli vyhýbat!

shutterstock_161534729

Co jsou to ty „screeny“?

Screenové rolety neboli „screeny“ – o co se jedná? Jde o speciální omyvatelné textilie, které vypadají velmi dobře i na pohled. Jsou maximálně praktické a k mání v nepřeberném množství designových variant. Každý, kdo sní o dokonalém stínění přesně dle specifických představ a přání, má díky screenům šanci na realizaci.

Zní to příliš velkolepě? Screenové rolety takové zkrátka jsou. Nabízí možnost volby vzhledu, ale také prodyšnosti a míry propuštěného denního světla a odrazu tepelného záření.

Energetická úspora i soukromí

A teď dobrá zpráva pro každého, kdo by rád ulevil rodinnému rozpočtu. Screenové rolety mají zásadní vliv na energetickou bilanci budovy. Je to až k nevíře, ale během léta lze snížit teplotu v interiéru až o 7°C – a to i v případě zachování světelné a bytové pohody. Screeny navíc zaručeně ochrání vaše soukromí, což je v dnešní době k nezaplacení.

Využití screenových rolet v praxi

Screenové rolety jsou určeny pro umístění v exteriéru, tedy na venkovní straně oken. Hravě odolají povětrnostním vlivům, jsou prodyšné a chrání okna. Zároveň jsou jako stvořené i jakožto clona do pergoly nebo zástěna do šatní skříně. Využití je vskutku pestré a neomezuje se pouze na okna.

Screeny se vyrábí v různých provedeních, nejčastěji s bočním vedením a látkou opatřenou zipem, který při zavření propojí screen s rámem. Odolá tak průvanu i větším poryvům větru. Za zmínku však stojí také další typ konstrukce, kde je látky vedena pomocí nerezových lanek. Toto řešení nachází využití především v komerčních budovách.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *