Bydlení,  Tipy & praktické informace

Tipy, jak využít olivový olej v domácnosti

V kuchyních se olivový olej objevuje opravdu často, snad každý o něm někdy už slyšel, mnoho lidí jej využívá pro běžnou kuchyni. Zálivky na saláty, na pesto, dipy, ale také na vaření. Tam všude je možno jej využít. Věděli jste však, že je daleko víc situací, kde se vám bude hodit? My pro vás máme tipy!

Zaseknutý zip a vrzající panty

Také se vám někdy stalo, že se vám zasekl zip? U sukně, bundy, šatů… zkrátka kdekoliv. Je to nepříjemné a nevíte, co s tím. Vyzkoušejte olivový olej! Namočte vatovou tyčinku do olivového oleje a opatrně potřete z obou stran. Pozor však na to, abyste si oblečení nepotřísnili olejem. Vrzající panty jsou nepříjemné, stačí pár kapek na pant, který vás trápí a je to. Pak už stačí jen párkrát pohnout tam a zase zpátky a je to.

Pomůže odstranit žvýkačku

Žvýkačka na botě, podlaze nebo třeba ve vlasech je noční můra mnoha z nás. Už vás tento problém nemusí trápit, s pomocí olivového oleje zvládnete vše! Namočte do olivového oleje menší hadřík, přiložte na žvýkačku a nechejte deset minut působit. Guma ze žvýkačky se tak rozpadne a vy jí jednoduše a snadno budete moci odstranit.

Dodá šmrnc starému nábytku

Smíchejte deci olivového oleje (postačí levnější varianta) se lžící octa a lžičkou esenciálního oleje pro příjemnější vůni. Můžete vybírat podle toho, kterou vůni preferujete, levandule, máta, citron, skořice a podobně. Vše smíchejte a máte leštěnku. Stačí kapka tohoto přípravku a vše pečlivě rozetřít. Nábytek bude jako nový.

Odstraní samolepky

Určitě jste už řešili problémy se samolepkami a především to, jak se jí zbavit, když je nalepená na místě, odkud jí chcete odstranit. Cenovka na sklenici, svícnu, láhvi a podobně, to vše může pomoci odstranit olivový olej. Stačí jen kapka na váš prst, jemně jím potírejte samolepku a poté jí jednoduše seškrábnete ostrým nožem. A stopy po lepidle budou odstraněny.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *