Bydlení

Užitečné tipy pro zdravé spaní

Spánek je pro lidský organismus velice důležitý. V posteli bychom měli v ideálním případě trávit zhruba třetinu života. Jedině tak vám spánek poskytne dokonalý odpočinek a nabrání nových sil do dalších dnů. Není však spánek, jako spánek, jsou v něm obrovské rozdíly. Víte, jak postupovat, aby byl váš spánek co nejkvalitnější? Přinášíme vám několik informací.

shutterstock_173978045

Výběr správné postele, respektive matrace

Důležitým a zároveň primárním krokem je výběr správné matrace. Není vhodné spát na proležené matraci. Nejen, že se vám nebude dobře spát, ale můžete si dokonce přivodit i nějaké zdravotní problémy, například v oblasti pohybového aparátu. Na trhu existuje obrovské množství matrací. Dobrou volbou jsou matrace s paměťovou pěnou, ty jsou k dispozici v měkkém, střední a tuhé variantně, je třeba vybírat podle osobních preferencí.

Správné umístění postele

Dalším, neméně důležitým bodem při cestě za pohodovým spánkem, je správné umístění postele v ložnici, případně jiné místnosti. Postel by neměla být situována příliš blízko ústředního topení. Není ani vhodné, aby se nacházela ihned u okna – to z důvodu nejen případného nachlazení při otevřeném oknu, ale také z důvodů ostrých slunečních paprsků.

Optimální teplota pro spánek

Důležité je také mikroklima dané místnosti. Zde je zapotřebí zmínit hlavně správnou teplotu. Ideální je okolo dvaceti stupňů. Spánek v přetopené místnosti není ideální, stejně tak ani pokud byste spali tam, kde je zima.

Teplota však není jediným specifikem, které tvoří vnitřní prostředí místnosti. Je vhodné se zaměřit i na správnou vlhkost. V ložnicích a místnostech, kde spáváte, se vyplatí pravidelně větrat.

V noci má být tma

Pro spánek je dobré, aby byla opravdu tma. Pokud vám v noci do místnosti svítí světlo z venkovního osvětlení, nemusí se někteří z vás pořádně vyspat. Okna by tak měla být opatřena adekvátní stínící technikou, kterou se nebojte pravidelně používat – žaluzie nebo rolety jsou ideální.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.