V ložnicích letí vintage, retro i Provence. Poradíme, jak interiér stylově zařídit

0
68
White vintage style carved bed and nightstand with lamps sen through the carved mirror

Ložnice má být oázou klidu, kde načerpáme energii. Půjde to lépe, když se v ní budete cítit příjemně. Proto se vyplatí ji hezky zařídit. V následujícím článku vám představíme 5 nejoblíbenějších interiérových stylů a poradíme, jak na ně.

Vintage objevuje kouzlo starých kousků

White vintage style carved bed and nightstand with lamps sen through the carved mirror
White vintage style carved bed and nightstand with lamps sen through the carved mirror

Pokud patříte mezi milovníky vintage stylu, neobejdete se v ložnici bez autentických originálů. Po nábytku se zkuste se podívat v bazarech nebo na půdách. Pokud na vhodné kousky nenarazíte, natřete třeba komodu speciálním nátěrem, který jí dodá patinu.

Do interiéru volte pastelové barvy. Ve vintage stylu je oblíbený motiv květin, který skvěle uplatníte třeba na povlečení. Místo klasické nástěnky si do ložnice pověste starodávnou tabuli, na kterou můžete psát vzkazy křídou.

Útulná a přece stylová – taková je Provence

romantic bedroom with flowers
romantic bedroom with flowers

Francouzský venkov, prostřený stůl na zahradě a omamná vůně levandule. Takové obrazy se nám vybaví, když se řekne provensálský styl. V českých domácnostech se nyní těší velké popularitě.

Interiér laďte do bílé barvy a na doplňcích a povlečení využijte motiv levandule. Nábytek si pořiďte z masivního dřeva v přirozené úpravě. Například postel může být i z tepaného kovu.

Pařížský styl milují všechny princezny

pařížsky styl

Francie je proslavená i svým pařížským stylem. V něm se mísí městský chic s duchem aristokratické společnosti. S tímto stylem je spojený i určitý zámecký luxus.

Proto se hodí postel s vysokou a pohodlnou matrací jako je třeba Curem C 4500, která je vysoká dokonce 25 centimetrů. Použijte velké množství dekorativních látek. Hodí se na:

  • závěsy,
  • přehoz přes postel,
  • nebesa.

Minimalisté nesnesou zbytečnosti

minimalismus

V oblibě je i minimalistický styl. Jak už jeho název napovídá, je jednoduchý a funkční. Interiér často kombinuje bílou a šedou barvu a skvěle v něm využijete například povlečení White Grey.

Prostý interiér obvykle doplňuje několik kontrastních prvků. Minimalistický styl si však nepotrpí na zbytečnosti, proto i tyto věci musí plnit svou funkci. Dobrou volbou je třeba neotřelý taburet třeba se zajímavým vzorem.

Nostalgický šmrnc retro stylu

retro-styl

Zatímco vintage styl se vrací do dob před 2. světovou válkou, retro napodobuje prvky z 2. poloviny 20. století. Mezi oblíbené materiály té doby patří chrom, plast a umakart. Retro interiéry bývají doplněné třeba budíkem, přenosným rádiem a stylovým toasterem.

Plasty časem degradují a tak je možné , že původní kousky v dobré stavu už neseženete. Nevadí, v obchodech dostanete novodobé napodobeniny. Do retro ložnice se například perfektně hodí i postel z přírodního buku anebo třešně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno